Arnavutköy Çocuk Atölyesi

ARNAVUTKÖY’DE GELENEKSEL OYUNCAKLAR TANITILDI

1 yıl önce
ARNAVUTKÖY’DE GELENEKSEL OYUNCAKLAR TANITILDI

Arnavutköy Belediyesi, Tarihi İstanbul Oyuncakları Festivali’nde geleneksel oyuncaklar ile çocukları buluşturdu. 

Arnavutköy Belediyesi Çocuk Atölyesi tarafından “Tarihi İstanbul Oyuncakları Festivali” düzenlendi. Festival kapsamında çocuklar tahta araba, topaç, kuşlu araba, düdüklü testi gibi geleneksel oyuncaklar ile buluştu. 

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı Çocuk Atölyesi ve festival alanını ziyaret etti. Haşim Baltacı Çocuk Atölyesi’nde bulunan ahşap atölyesi, origami atölyesi, geri dönüşüm atölyesi, resim atölyesi ve bahçe atölyesinde çocuklar ile birlikte zaman geçirdi. Ardından Tarihi İstanbul Oyuncakları Festivali’nin düzenlendiği Avlu Etkinlik Çukurunu ziyaret etti. Çocuklar, çocuk atölyesi öğrencilerinin hazırladığı geleneksel topaçlar, düdüklü testi, aynalı araba, kuşlu araba gibi oyuncaklar ile eğlenceli zaman geçirdi. Festivalin yapıldığı etkinlik alanında yüz boyama, ahşap boyama, tiyatro gösterileri ve palyaço gösterileri gibi etkinlikler yapıldı. Gün boyu devam eden festivalde çocuklar doyasıya eğlendi. 

“Sosyal hayatlarını ve zihinlerini güçlendirmelerini istiyoruz”

Festival alanında konuşan A. Haşim Baltacı; “Çocuklarımızın geleneksel oyuncaklarımız ile özellikle zararı dokunmayacak oyuncaklar ile kendi sosyal hayatlarını ve zihinlerini güçlendirmelerini istiyoruz. Çocuklarımızın hoşça vakit geçirmesini, en önemlisi anneleriyle babalarıyla vakit geçirsinler istiyoruz. Etkinlik katının üst katında çocuk atölyemizde ise çocuklarımızın gelişimine katkı sunacak birçok etkinliği gerçekleştiriyoruz. Oraya da yine anne-babalarla beraber çocuklarımızı bekliyoruz. Çocuklar gerçekten çok mutlu her şey onlar için " şeklinde konuştu

Etkinliğe katılan Fatma Zehra Güney, “Çocuk atölyesine ailemle beraber geldik, çok eğlendik. Burada ebru öğrendim, birçok oyun öğrendim. Çok seviyorum burayı” dedi. 

Çocuk atölyesi öğrencilerinden Zeynep Gökçe, “Daha önce çocuk atölyesine zeka oyunlarına ve ebru sanatına katıldım. Burayı çok seviyorum, belediyeye bizi böyle şeylerle buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.